Víkend v Bratislavě

I když není Slovenská republika a ani Bratislava pro Čechy moc přitažlivá, určitě stojí za návštěvu, protože se zde nachází celá řada významných historických památek a mnoho dalších zajímavých míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Ideálním způsobem, jak poznat tuto krásnou evropskou metropoli je vydat se sem třeba přes víkend, nebo prodloužený víkend. Stačí si prostřednictvím cestovní kanceláře nebo sami rezervovat přes rezervační systém hotel podle vašich představ, zajistit si dopravu a můžete se do tohoto krásného evropského města vydat za památkami, kulturou nebo třeba jen za nákupy. Víkend vám na poznání Bratislavy bude určitě dostatečně stačit.

Do Bratislavy se můžete dostat z České republiky mnoha způsoby. I když můžete využít leteckou dopravu, je to vzhledem k blízkosti docela zbytečné. Lepší je zvolit si jinou variantu, například si vybrat některý vlakový spoj. Tato varianta je pohodlná a docela rychlá. Moc nezaplatíte ani za autobusovou jízdenku. Nejlepší volbou je ale cestovat vlastním automobilem, který využijete i při přesunu v samotné Bratislavě nebo v případě, že se budete chtít podívat i do okolí tohoto překrásného evropského města.

Ubytovat se pak můžete v některém hotelu či penzionu, jejichž nabídka spolu se zájmem o toto město stále roste. Doporučuje se ale jak případnou jízdenku, tak ubytování zajistit v dostatečném předstihu. Jednak si tak můžete sjednat lepší cenu, jednak budete mít jistotu, že se budete moct opravdu ubytovat v hotelu, který vám bude vyhovovat.

V Bratislavě si pak můžete prohlédnout například symbol města, Bratislavský hrad nebo ruiny Devínského hradu. I když nejste věřící, určitě byste měli zavítat do Františkánského kostela nebo do katedrály sv. Martina. Obě stavby vás svou architekturou jistě ohromí. Vynechat byste neměli ani sídlo prezidenta, Grassalkovichov palác. Ve městě se nachází i mnoho významných muzeí a galerií, které by neměli ujít vaší pozornosti.

Copyright © 2024 Bratislava | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi největší města světa, Litvu nebo rovnou celou Ameriku. Co říkáte na Dovolenou v Rakousku, ve Španělsku, na řeckém Korfu, nebo ve francouzském Saint-Tropez? Nebaví vás známé země? Podívejte se do neprobádané Indie... Podívejte se do italských Benátek, popřípadě ruské Moskvy. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!