Volný čas a okolí Bratislavy

Když už budete na výletě v Bratislavě, nemusíte pochopitelně trávit celé dny pouze procházkou po památkách, ale můžete využít i některé spíše volnočasové aktivity, nebo vyrazit na cesty i mimo město. Je sice pravda, že Bratislava mimo památky není zas tak atraktivní, ale udělat si lehce odlišný program není takový problém. Stále se totiž jedná o nejnavštěvovanější místo Slovenska, které ročně navštíví více než půl milionu turistů a je jasné, že těm pouze památky v Bratislavě nestačí.

Volný čas

Park (Bratislava)Když bychom chtěli popsat volnočasové aktivity, které jsou v Bratislavě k dispozici, pár slovy, bude to pravděpodobně absolutní relaxace. Město je totiž v mnoha směrech uzpůsobené na dlouhé vysedávání pod stromy, povídání s přáteli, maximálně na lehkou procházku. Tomu napomáhají jak všudypřítomné kavárny, tak především rozsáhlé parky, když zasahuje přímo do města výběžek Malých Karpat. Prakticky okolo celého Dunaje můžete najít rozsáhlé parky, které nabízí velký počet míst pro piknik, ohniště a vybavení na menší grilování, ale také malé romantické hospůdky a to vše ještě obohaceno o zvuk vod této majestátní řeky. Mezi největší areály tohoto typu rozhodně patří Partizánská lúka a Snežienka.

Fotbal (Bratislava)Pokud vám tyto přírodní krásy nestačí a budete hledat ještě něco zajímavějšího, za co ale budete muset na druhou stranu zaplatit, navštivte rozhodně Bratislavskou ZOO, která láká především na unikátní bílé tygry. Navíc se tato zoologická zahrada neustále upravuje, aby přitahovala ještě větší počet turistů. Při slunečném dni je také pěkná procházka po místní velké botanické zahradě. Pokud vás baví spíše sport respektive jeho sledování, je i pro vás Bratislava ideálním místem, kde se na poměrně vysoké úrovni potkává velký počet sportovních odvětví. Hokej – HC Slovan Bratislava, nebo fotbal – hned čtyři týmy z nejvyšší slovenské ligy sídlí v Bratislavě, jsou jednoznačně dominantními sporty. Je tu ale i prostor pro velký počet vodních sportů na Dunaji a to především pro kanoistiku.

Okolí Bratislavy


Hrad Děvín (Bratislava)I když ne přímo ve městě, ale jednoznačně v okolí města si přijdou na své i fanoušci mnohem aktivnějšího pojetí sportu. Už v samotném úvodu bylo naznačeno, že je okolí Bratislavy prakticky jedna velká rovina s příjemným podnebím a rozsáhlými zemědělskými areály. To jednoznačně svědčí nenáročným cyklistům, kteří raději pojedou po rovince, nebo mírně z kopce po březích Dunaje. Ti náročnější mohou vyrazit do nedalekých Malých Karpat. Pokud už budete na kole, nebo i když půjdete pěšky, nezapomeňte navštívit symbol slovanského národa – hrad Děvín, který najdete v jedné z bratislavských městských částí na soutoku Moravy a Dunaje. I když se z hradu zachovaly po nájezdu Napoleona Bonaparte pouze ruiny, stále se zde naskýtá nádherný výhled na okolní krajinu.

Copyright © 2024 Bratislava | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi největší města světa, Litvu nebo rovnou celou Ameriku. Co říkáte na Dovolenou v Rakousku, ve Španělsku, na řeckém Korfu, nebo ve francouzském Saint-Tropez? Nebaví vás známé země? Podívejte se do neprobádané Indie... Podívejte se do italských Benátek, popřípadě ruské Moskvy. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!