Doprava do Bratislavy

Nejlepší způsob, jak se do této Slovenské metropole dostat, je pomocí silniční dopravy. Samozřejmě se do země dostanete i prostřednictvím letecké dopravy. Českou republiku s tou Slovenskou spojuje i železniční síť, která je také dost často využívaná. Nabídka ubytovacích zařízení začíná být v Bratislavě nedostačující, ale tento problém se město snaží odstranit výstavbou nových ubytovacích prostor. Rezervovat hotel si můžete ideálně prostřednictví webových portálů, nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Doprava do Bratislavy z naší republiky je velmi snadná a levná. Vede sem hustá silniční i železniční síť a každý den vyráží na Slovenskou republiku několik spojů jak autobusových tak vlakových linek. Vydat se do hlavního města Slovenské republiky můžete i vlastním automobilem. Velmi rychlá, pohodlná a častá je i letecká přeprava. Lepší je si rezervovat letenku s dostatečným předstihem. Využít můžete některý rezervační portál nebo se obrátit na cestovní kancelář.

Pokud se rozhodnete využít leteckou dopravu, poletíte z pražského letiště Václava Havla na letiště M. R. Štefánika, které se nachází pouhých 12 kilometrů od centra města. Vzhledem k tomu, že to z naší republiky není na Slovensko vůbec daleko, cesta letadlem se moc nevyplatí. Lepší je proto zvolit si jinou variantu přepravy. Například vlakem trvá cesta z Prahy 5 až 8 hodin, záleží na zvoleném typu vlaku. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte přibližně 400 Kč. Pokud zvolíte autobusovou dopravu, zaplatíte za jízdenku cenu od 300 Kč a pojedete kolem 5 hodin.

Bratislava je opravdu skvostné město, kde můžete navštívit spoustu zajímavých památek, ale i mnoho moderních budov. Asi nejnavštěvovanějším místem je Bratislavský hrad. Vzhledem k tomu, že většina obyvatel tohoto města jsou římskokatoličtí křesťané, nachází se po celém městě spousta kostelů. Mezi nejznámější patří Františkánský kostel nebo kostel svatého Martina. Kdysi tu sice stále i synagoga, ta byla ale kvůli výstavbě Nového mostu zničena.

Až si prohlédnete místní památky, můžete se vydat na nákup do některých nákupních zón. Oblíbená je nákupní galerie, kde koupíte téměř vše, od luxusních věcí až po originální suvenýry. Navštívit můžete také řadu zajímavých muzeí a galerií.

Copyright © 2024 Bratislava | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi největší města světa, Litvu nebo rovnou celou Ameriku. Co říkáte na Dovolenou v Rakousku, ve Španělsku, na řeckém Korfu, nebo ve francouzském Saint-Tropez? Nebaví vás známé země? Podívejte se do neprobádané Indie... Podívejte se do italských Benátek, popřípadě ruské Moskvy. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!