Ubytování v Bratislavě

Vzhledem k tomu, že se z Bratislavy stává velmi oblíbený cíl mnoha turistům, začíná se ve městě rozšiřovat nabídka hotelů a dalších ubytovacích zařízení, která začíná být v dnešní době nedostačující. Nachází se zde totiž jen necelá stovka hotelů, které ve většině případů patří do střední a vyšší kategorie. Doporučuje se tedy si zajistit hotel několik dní dopředu prostřednictvím cestovní kanceláře nebo webových portálů.

Vybírat pak můžete z luxusně zařízených hotelů, hotelů střední třídy nebo nižší kategorie. Další možnost představují penziony. Rezervovat si hotel dopředu se vyplatí především v období hlavní turistické sezóny. Díky internetu si můžete vámi vybraný hotel dopředu i prohlédnout a přečíst si i reference lidí, kteří zde už někdy byli ubytovaní.

Hotel Carlton (Bratislava)Bratislava patří z hlediska dostupných služeb pochopitelně mezi evropskou špičku, a tak se nemusíte bát, že byste se ani při cestě „na slepo“ neměli kde ubytovat. V zásadě si pouze musíte ujasnit, jak drahé ubytování v Bratislavě hledáte. Neočekává se od vás v podstatě nic jiného, než že si vyberete ze tří základních kategorií – hostely, hotely střední třídy a luxusní ubytování. I v duchu tohoto základního třídění budeme řadit následující tipy na ubytování v Bratislavě. Pochopitelně ale můžete věřit svým schopnostem a najít si ubytování sami, nicméně hostely a hotely, které zde uvedeme, už jsou trhem prověřené a svým klientům nabízí odpovídající služby především ve vztahu k ceně.

Hostely

Hostely jsou obvykle ve větším počtu rozšířené pouze ve velkých městech, protože jinde by jejich potenciál nebyl plně využitý, takže je dost možné, že jste se s tímto názvem ještě nesetkali. Původní idea byla vytvořit síť hostelů jako studentských ubytoven, což znamená, že když přijdete v hostelu na váš pokoj, uvidíte obvykle několik paland, u každé jeden stoleček a pár skříní. Obvykle nenabízí žádné další služby, ale opravdu pouze „místo na přespání“. Na druhou stranu při využití tohoto ubytování výrazně ušetříte a často získáte i výhodnou polohu v centru města.

I Bratislava v tomto směru vsadila na tuto taktiku a hostely se tak nachází především v centru. Pravděpodobně nejvýhodnější polohu – na jedné z hlavních obchodních ulic, má City hostel. Další zajímavou alternativou může být Downtown Backpackers Hostel, který nabízí postel už od 11,90 Eur na noc. Deset minut od centra (nedaleko zimního stadionu) také najdete Hotel Turist Bratislava, který nabízí velký výběr pokojů od 14 Eur za postel.

Hotely střední třídy

[ad]
Hotel Tatra (Bratislava)Zde snad nemá smysl dlouze vysvětlovat, co hotely střední třídy nabízí, takže přejdeme rovnou k tomu, co v Bratislavě najdete. Jedním z nejznámějších je Hotel Kyjev, který nabízí pokoj už od 60 Eur, a ke kterému dostanete i snídani a navíc se stále budete nacházet jen pár od kroků od centra. V srdci města se také nachází Rezidence Venturská a z dalších hotelů určitě stojí za zmínku Hotely Echo, Holiday Inn, nebo Aston Business. Všechny mají společné základní služby, už ale velmi kvalitní ubytování v plně vybavených pokojích, a jak jste sami pochopili, v mnoha případech lákají na velmi výhodnou polohu.

Luxusní ubytování

Bratislava už je ale od vstupu Slovenska do EU město evropského významu – sídlí zde mnoho nadnárodních institucí, a tím pádem potřebuje uspokojit i ty nejnáročnější klienty. I proto zde najdete velkou řadu pětihvězdičkových hotelů, které nabízí prakticky vše, co lze od nadstandardního ubytování očekávat – lokalitu, vybavenost, ale také vysokou cenu. Na kopci nad Bratislavským hradem naleznete hotel s pěti hvězdičkami s názvem Albrecht, nebo naopak přímo na hlavním náměstí Hotel Perugia. Pokud preferujete nově vybudované hotely, najděte si nabídku Hotelu Hradná Brána, který nabízí i výhled na nedaleký hrad Děvín.

Copyright © 2024 Bratislava | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi největší města světa, Litvu nebo rovnou celou Ameriku. Co říkáte na Dovolenou v Rakousku, ve Španělsku, na řeckém Korfu, nebo ve francouzském Saint-Tropez? Nebaví vás známé země? Podívejte se do neprobádané Indie... Podívejte se do italských Benátek, popřípadě ruské Moskvy. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!